II Samorządowy Kongres Internetu i Mediów Społecznościowych

II Samorządowy Kongres Internetu i Mediów Społecznościowych Local SoMe’23 odbędzie się 28 i 29 listopada we Wrocławiu. To pierwsze i zarazem jedyne w Polsce wydarzenie dedykowane skutecznej komunikacji samorządowej.

Już za 2 tygodnie spotykamy się na II edycji Local-SoMe’23 we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy tych, którzy jeszcze nie zgłosili się do udziału w Kongresie oraz do aktywnego uczestnictwa w dyskusjach podczas tego wyjątkowego wydarzenia. To niepowtarzalna okazja do zdobycia wiedzy, inspiracji, nawiązania cennych kontaktów i współtworzenia przyszłości komunikacji samorządowej. To także znakomita szansa na znalezienie odpowiedzi na pytania nurtujące społeczność samorządową.

Tegoroczny kongres Local-SoMe będzie poświęcony analizie, sposobom przetwarzania i efektywnego wykorzystania danych sieciowych do zarządzania miastem, komunikacji i dialogu z mieszkańcami oraz zarządzania marką osobistą w samorządowych mediach społecznościowych. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane najnowsze trendy w lokalnej komunikacji, sekrety efektywnego dotarcia do mieszkańców i najlepsze praktyki rozwiązywania sytuacji kryzysowych w social media.

Zapraszamy szczególnie burmistrzów i prezydentów, radnych, rzeczników prasowych, specjalistów ds. marketingu i promocji w miastach oraz komunikacji i mediów społecznościowych, profesjonalistów z działów IT w samorządach, a także przedstawicieli spółek miejskich. 

Wśród prelegentów będą osoby znane w branży marketingu i komunikacji: Artur Kurasiński – twórca, przedsiębiorca, bloger, Rafał Szymański – ekspert digital marketingu, kreator kampanii na Linkedln, Olaf Szymański – strateg kampanii społeczno-politycznych, Michał Fedorowicz – ekspert w dziedzinie kontroli wizerunku marki w internecie, prowadzenia komunikacji kryzysowej i strategicznych zagrożeń wizerunkowych oraz eksperci z największych agencji ds. komunikacji oraz PR w Polsce. Gościem specjalnym będzie znany w środowisku samorządowym – Jan Olbrycht, poseł do Parlamentu Europejskiego, który odpowie na pytania związane z wyzwaniami komunikacji w samorządach związanymi z inwestycjami z Krajowego Planu Odbudowy.

Na uczestniczki i uczestników czekają prelekcje na temat przyszłości komunikacji w erze cyfrowej oraz sztucznej inteligencji, 35 paneli i warsztatów podzielonych na 5 ścieżek tematycznych: Content, Gmina, Miasto, Region; Wyborcy, Mieszkańcy, Użytkownicy; Profil prywatny; Informacja, Dialog, Inwestycja; Prawo, Technologia, Bezpieczeństwo.

Wszyscy zainteresowani efektywnym dialogiem z mieszkańcami znajdą w nich cenne wskazówki i odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyszłości samorządowej komunikacji z mieszkańcami oraz wyzwaniami w obliczu nadchodzących wyborów samorządowych.

Program tegorocznego kongresu został obudowany wokół 5 kluczowych wątków:

  1. Sztuczna inteligencja w samorządzie: Podczas Kongresu zostaną omówione kluczowe zagadnienia, które wymagałaby od miast dodatkowych szkoleń. Od porad ekspertów jak efektywnie korzystać z dostępnych narzędzi poprzez aspekty prawne związane z rosnącymi pytaniami o prawa autorskie.
  2. Nowe kanały komunikacji: Gdzie i jak można poszukiwać w innowacyjny sposób nowych form dotarcia do mieszkańców oraz wyborców? Podczas kongresu przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowe panele oraz warsztaty dotyczące kanałów TikTok oraz LinkedIn. Eksperci dyskutować będą nie tylko o sposobach budowania samorządowych profili na tych platformach, ale przede wszystkim jak tworzyć atrakcyjne treści dostosowane do różnych mediów społecznościowych oraz oczekiwań i zachowań mieszkańców.
  3. Profesjonalizacja wizerunku włodarzy miast: Michał Fedorowicz, ekspert od wizerunku oraz paneliści z Weber Shandwick, agencji PR funkcjonującej na polskim rynku w ramach grupy McCann Poland, jednej z największych agencji PR w Polsce, poruszą zagadnienia związane z zarządzaniem kryzysowym i budowaniem profesjonalnego wizerunku włodarzy miast.
  4. Dane/analityka/mikrotargetowanie przyszłych wyborców: Podczas kongresu będzie można się dowiedzieć, jak analizować dane z zakresu zachowań behawioralnych i interakcji użytkowników, jak precyzyjnie docierać do mieszkańców, jak czytać dane z sieci, które treści algorytm promuje w social mediach, a które chowa jako nieciekawe, jak prowadzić kampanie profrekwencyjne w mediach społecznościowych, czy popularność w nich przekłada się na poparcie w wyborach.
  5. Jak budować spójną narrację gminy?: Podczas paneli będzie można poznać, jakie strategie i narzędzia powinny stosować JST w social mediach, jak budować narrację gminy, miasta czy regionu w mediach społecznościowych, aby zwiększać zaangażowanie mieszkańców i promować lokalne inicjatywy i wydarzenia. O efektywnym zarządzaniu komunikacją kulturalną w czasach nadmiaru informacji opowie Maciej Leonard Zybula – prezes Bees & Honey, jednej z 5 największych agencji komunikacji w Polsce.

Więcej w programie Kongresu, który znajduje się na stronie https://localsome.pl/

Zachęcamy do REJESTRACJI na Kongres.

Uczestnicy z miast członkowskich ZMP otrzymają zniżkę 25%.

Kongres jest współorganizowany przez Związek Miast Polskich i agencję Samorządowe Internety. Partnerami Kongresu są Instytut Badania Internetu i Mediów Społecznościowych (IBIMS), Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS), Miasto Wrocław, Open Eyes Economy, Fundacja Miasto, Mazowiecki Urząd Marszałkowski, JJ Dauman, Bees&Honney, Weber Shandwick, A+V.

Patronatu medialnego udzielili: dziennik „Rzeczpospolita”, „Rzeczpospolita Życie Regionów”, portal rp.pl i Portal samorządowy.pl

Data

28 - 29 lis 2023
Zakończone!

Czas

10:00 - 14:30

Lokalizacja

Tarczyński Arena Wrocław
Tarczyński Arena Wrocław
Al. Śląska 1, 54-118 Wrocław
Strona WWW
https://tarczynskiarenawroclaw.pl
Kategoria