Światowej klasy gala bokserska (druga w historii Polski o pas mistrzowski wagi ciężkiej), mecz eliminacji UEFA EURO 2024, dwa zwycięskie spotkania WKS-u, otwarcie Muzeum Śląska Wrocław, koncert Malika Montany – te wydarzenia w niecały miesiąc przyciągnęły na Tarczyński Arenę około 120 000 uczestników.Trybuny wrocławskiego stadionu odwiedzili w tym czasie między innymi: Jeremy Sochan, Jake Paul, Derek Chisora, Andrij Szewczenko, „Prince” Naseem Hamed, Wasyl Łomaczenko, Łukasz Różański, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, Mateusz Masternak, a także kilkudziesięciu zasłużonych dla Śląska Wrocław, w tym: Władysław Żmuda, Janusz Sybis, Renata Mauer-Różańska, Mieczysław Łopatka, Piotr Celeban…
Pierwsze z opisywanych wydarzeń odbyło się w piątek, 18 sierpnia. Tego wieczora na stadionie występował Malik Montana, razem z ekipą SO HARD. W imprezie uczestniczyło niemal 1000 osób. Co ciekawe, było to pierwsze wydarzenie muzyczne odbywające się w przestrzeni promenad stadionu.
Dwa dni później, 20 sierpnia, Śląsk Wrocław podejmował drużynę Lecha Poznań. Zwycięski pojedynek oglądało ponad 20 000 kibiców! Drugi z domowych meczów WKS-u w tym okresie, przeciwko Jagielloni Białystok odbył się 3 września – ten triumf Śląska oglądało ponad 19 000 osób.
Gala bokserska z pojedynkiem wieczoru Oleksandr Usyk kontra Daniel Dubois była drugim tej rangi wydarzeniem w historii kraju i pierwszym w Polsce, w którym stawką były aż cztery pasy mistrzowskie kategorii ciężkiej. 26 sierpnia oglądało ją na wrocławskim stadionie ponad 40 000 widzów. Oleksandr Usyk zachował tytuł mistrzowski po zwycięstwie przez nokaut w 9. rundzie.
Dwa tygodnie później Wrocław stał się miastem-gospodarzem meczu eliminacji Mistrzostw Europy UEFA EURO 2024. W spotkaniu na szczycie grupy C, Ukraina mierzyła się z Anglikami. Mecz zakończył się remisem 1:1, po golach Zinczenki i Walkera. Na miejscu, spotkanie oglądało około 40 000 widzów.
Od 5 września na Tarczyński Arenie codziennie funkcjonuje Muzeum Śląska Wrocław. Na jego otwarciu pojawili się trener WKS-u Jacek Magiera, kapitan zespołu z lat 50 Mieczysław Jurecki oraz zawodnik mistrzowskiego składu z 2012 rok Krzysztof Wołczek. Wcześniej, 3 września, przed meczem z Jagiellonią Białystok, muzeum odwiedziło kilkadziesiąt legend Śląska, nie tylko piłkarskiego.
Już w najbliższy weekend, 16-17.09., na Tarczyński Arenie zaplanowano dwa wydarzenia jednocześnie. Pierwsze z nich to kolejna edycja cyklu turniejów piłkarskich Tarczyński Arena Cup. W sobotę i niedzielę na boiska o sztucznej nawierzchni znów wybiegną młodzi futboliści i futbolistki. Kolejne turnieje w ramach rozgrywek odbędą się w dniach: 30.09-01.10, 14-15.10, 28-29.10. Podobnie, jak w poprzednich edycjach, finałowe zmagania odbędą się na płycie głównej stadionu, tym razem 12.11.2023 r. Łącznie w cyklu turniejów weźmie udział około 2000 uczestników.
Cała najbliższa sobota i niedziela to także Targi Mieszkaniowe Wro-Expo.pl. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a impreza będzie obywać się w przestrzeni Klubu Biznesowego stadionu w godzinach 10:00–17:00 (w sobotę) i 10:00–16:00 (w niedzielę). W targach weźmie udział kilkudziesięciu wystawców.
W październiku na Tarczyński Arenie Wrocław zaplanowano między innymi: turniej eliminacyjny Szachowego Grand Prix Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (7.10.), Targi Pracy Talent Days (12.10.) i Bal Seniora (17.10.). Na co dzień, wszyscy odwiedzający wrocławski stadion mają możliwość skorzystania z oferty Browaru Stu Mostów – Sports Baru, Muzeum Śląska Wrocław, Innovation Gym&Clinic, toru kartingowego LeMans, boisk piłkarskich, koszykarskiej Strefy Betonu, Camper Parku i DreamJump.
Warto także zaznaczyć, że na Tarczyński Arenie rozegrany zostanie Finału Ligi Konferencji Europy UEFA 2024/2025. Oznacza to, że stolica Dolnego Śląska stanie się czwartym miastem goszczącym dwa najlepsze zespoły rozgrywek Ligi Konferencji Europy UEFA – po Tiranie, Pradze i Atenach (i pierwszym w historii niebędącym stolicą kraju).