Dawid Podsiało – koncert – ważne informacje

Dawid Podsiadło – koncert na Tarczyński Arenie Wrocław – ważne informacje

W dniu koncertu przewidywana temperatura może osiągnąć nawet 31°C, więc decyzją organizatora na teren imprezy umożliwione zostanie wnoszenie wody o pojemności do 0,5l. Z uwagi na nasze wspólne bezpieczeństwo butelki muszą być odkręcone. Dodatkowo, na promenadzie będą ustawione kurtyny wodne.

Pamiętaj o regularnym nawadnianiu przez cały dzień!
Po wejściu na Stadion i zajęciu właściwego miejsca zorientuj się, gdzie znajduje się najbliższy patrol porządkowy i medyczny oraz najbliższe wyjście ewakuacyjne.
Jeśli poczujesz się słabo, niezwłocznie poinformuj służby oraz osoby znajdujące się obok ciebie. Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia potrzebuje pomocy nie bój się jej udzielić. Upewnij się, że służby przybędą cię wesprzeć.

Pamiętaj, że Twoje zdrowie i samopoczucie jest priorytetem.

UWAGA! Zalecamy przyjazd z odpowiednim wyprzedzeniem lub skorzystanie ze specjalnej komunikacji miejskiej. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć tworzenia się korków oraz kolejek do wejścia na koncert i ułatwi powrót po wydarzeniu. Wejście na stadion będzie możliwe od godz. 17:15.

Przypominamy, iż w dniu koncertu odbywa się 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton – w związku z tym pojawią się duże zmiany w komunikacji publicznej, część dróg zostanie całkowicie zamknięta od 20:30, a miejscowe utrudnienia pojawią się wcześniej (szczegółowe informacje TUTAJ)

KOMUNIKACJA MIEJSKA

Dowóz na koncert

T1 (tramwajowa linia specjalna)
Świdnicka – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Milenijna – Pilczycka – Królewiecka – Tarczyński Arena (Królewiecka) - Królewiecka – Pilczycka – Milenijna – Legnicka – Złotoryjska – Śrubowa – Marchijska – pl. Orląt Lwowskich – Podwale – Świdnicka – pl. Teatralny – Widok – Kazimierza Wielkiego – Świdnicka 

Linia tramwajowa T1 będzie kursować z częstotliwością co około 10 minut w godzinach 19:15 – 20:45 (ostatni kurs ze Świdnickiej). 
Linia będzie obsługiwana przez 8 pociągów tramwajowych.

Powrót z koncertu

T1 (tramwajowa linia specjalna) 
Tarczyński Arena (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Milenijna – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek 
Linia będzie kursować z częstotliwością co około 3 minuty po zakończeniu koncertu tj. od około godziny 23:30. 
Linia będzie obsługiwana przez 10 pociągów tramwajowych. 

T2 (tramwajowa linia specjalna) 
Leśnica – Średzka – Kosmonautów – Lotnicza – Legnicka –pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek 
Linia będzie kursować z częstotliwością co około 3 minuty po zakończeniu koncertu tj. od około godziny 23:30. 
Linia będzie obsługiwana przez 12 pociągów tramwajowych. 

S1 (autobusowa linia specjalna) 
Tarczyński Arena (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Hutnicza – Lotnicza –Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek 
Linia będzie kursować z częstotliwością co około 3 minuty po zakończeniu koncertu tj. od około godziny 23:30. 
Linia będzie obsługiwana przez 10 autobusów przegubowych. 

S2 (autobusowa linia specjalna) 
Pilczyce – Lotnicza – Metalowców – Bystrzycka – Koszalińska – Hermanowska – Kołobrzeska – Żernicka – Zemska – Rogowska – Strzegomska – Otyńska – Fabryczna – Robotnicza – Śrubowa – Strzegomska – pl. Strzegomski – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek 
Linia będzie kursować z częstotliwością co około 3 minuty po zakończeniu koncertu tj. od około godziny 23:30. 
Linia będzie obsługiwana przez 3 autobusy przegubowe. 
Autobusy linii S1 i S2 oraz tramwaje linii T1 i T2 będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach na trasie przejazdu.

Bilet na koncert Dawida Podsiadło będzie uprawniał jego właściciela do bezpłatnego skorzystania z komunikacji specjalnej.

POJAZDY PRYWATNE – parkingi
Osoby, które wybierają się na koncert samochodem mogą skorzystać z parkingów zewnętrznych lub wewnętrznych (położonych przy Tarczyński Arenie Wrocław).
UWAGA! Liczba miejsc parkingowych jest ograniczona.

Parkingi zewnętrzne – opłata jest pobierana przez pracowników stadionu przy wjeździe na teren parkingu i wynosi 20 zł. Do dyspozycji są następujące parkingi:

  • Królewiecka,
  • AOW Maślicka,
  • Lotnicza,
  • Szczecińska.

Parkingi wewnętrzne – opłatę można uiścić w parkomatach lub online (TUTAJ) dopiero po zaparkowaniu pojazdu (nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsca parkingowego). Parkingi:

  • A2 – opłata 40 zł, wjazd bramą B od strony al. Śląska;
  • A3 – opłata 30 zł, pod esplanadą Tarczyński Areny Wrocław, wjazd bramą B, C lub D od strony al. Śląska;
  • A4 – opłata 30 zł, wjazd bramą C lub D od strony al. Śląska.

Uczestnicy, którzy zostawią pojazdy na powyższych parkingach (zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych) mogą dostać się na teren Tarczyński Areny Wrocław wejściami dla pieszych od strony ul. Lotniczej i ul. Królewieckiej. Wejście z parkingu wielopoziomowego (A4) znajduje się na II piętrze parkingu.

Opłata za parkingi wewnętrzne jest ważna do godziny 12:00 w niedzielę 19. czerwca 2022 r.
Posiadacze biletów VIP oraz biletów do Lóż VIP i Klubu Diamentowego mogą wejść na obiekt bramą B.