Dzień Dziecka – Bezpieczne Wakacje na Stadionie Wrocław

To będzie już III edycja Dnia Dziecka na Stadionie Wrocław. Tym razem, oprócz esplanady obiektu, atrakcje zlokalizowane będą także pod trybunami i  na płycie głównej obiektu. Początek o godzinie 12.00 w najbliższą sobotę, 5 czerwca.

Dzień Dziecka

Wszyscy chętni będą mogli potrenować na murawie pod okiem trenerów z Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, spróbować swoich sił w judo z instruktorami Judo Tigers, który na co dzień prowadzi zajęcia w przestrzeniach Stadionu Wrocław. Klub przygotował zajęcia dla różnych grup wiekowych (dzieci 6-9 od 12.15, dzieci starsze od 13.45, młodzież i dorośli od 15.30). Prowadzić je będzie Przemysław Matyjaszek, V zawodnik Igrzysk Olimpijskich i multimedalista mistrzostw Europy. W sobotę będzie można się także zmierzyć z mistrzami karate kyoukushin.

Na boisku ustawiony zostanie także tor do skimboardu, dmuchańce, rozegrany zostanie turniej piłkarski dla dzieci. Swoją strefę, w której można będzie spróbować się w konkurencjach znanych z programu Turbo Kozak, uruchomi Canal +.

Pod trybuną C na odwiedzających czekać będą pokazy służb mundurowych, zawody w płukaniu złota, stanowiska MPK, cysterna MPWiK promująca akcję „Pij kranówkę” i Hydropolis, mini-boisko do piłki nożnej i samochód Toyota, którego karoserię wszyscy chętni będą mogli pokolorować specjalnymi flamastrami.

Na zewnątrz stadionu, na esplanadzie, rozegrany zostanie kolejny turniej koszykówki ulicznej w ramach „Strefy Betonu” Kamila Chanasa, obejrzeć będzie można gokarty, ustawione zostaną także foodtrucki oferujące przysmaki ze wszystkich zakątków świata.

W trakcie trwania imprezy będzie można zwiedzać Stadion Wrocław z przewodnikiem. Zbiórka chętnych co godzinę od 13.00 do 16.00 przy ławkach rezerwowych na płycie głównej. Dzieci do lat 15 zwiedzają za darmo, dorośli za 10 złotych od osoby. Płatność tylko kartą płatniczą. 

Wydarzenie zakończy się biegiem przełajowym Run4Gold po trybunach i murawie stadionu. Jego start wyznaczono na godzinę 21.00.
 Dzień Dziecka

Do zobaczenia!

Impreza odbywała się będzie w rygorach obostrzeń – 150 osób plus nieograniczona liczba osób zaszczepionych przeciwko Covid-19. Organizator zastrzega sobie prawo kontroli ilości osób oraz osób zaszczepionych, działając na podstawie obowiązujących przepisów w tym zakresie.