Beyond Zero – Dni Elektryfikacji w Toyocie.

Już 13 września autoryzowany diler Toyota Centrum Wrocław zaprezentuje w Tarczyński Arena najnowsze niskoemisyjne samochody swojej marki.

Zdecydowaliśmy się zorganizować wydarzenie u naszego Partnera – w Tarczyński Arena Wrocław, ponieważ salon przy ulicy Klecińskiej 155 jest obecnie w trakcie modernizacji. Będzie to najnowocześniejszy salon Toyoty w południowej Polsce, a wrocławianie zobaczą go w całej okazałości już jesienią. Mimo iż pracujemy bez zmian w harmonogramie, chcemy zapewnić gościom Beyond Zero maksymalny komfort, dlatego zapraszamy 13 września do  Tarczyński Arena” – mówi Anna Kubicka, Wiceprezes Toyota Centrum Wrocław i Lexus Wrocław. 

Zwiedzający zobaczą m.in. Toyotę Mirai – rewolucyjny samochód wodorowy o imponującym zasięgu do 650 km, a także w pełni elektryczny bateryjny model bZ4X. Pojawi się też najnowszy crossover Toyoty – Corolla Cross z 5 generacją pełnej hybrydy oraz RAV4 z napędem hybrydowym typu plug-in. Do dyspozycji zwiedzających będzie również strefa eksperymentów, w której będą mogli przy wsparciu ekspertów naocznie przekonać się, m.in. jak powstaje wodór i jak działa hybryda. Wydarzenie organizowane przez Toyota Centrum Wrocław będzie gratką dla miłośników motoryzacji, fanów ekologii oraz nauki, ale też wszystkich posiadaczy samochodów zainteresowanych rozwojem motoryzacji.

  • Toyota Centrum Wrocław zaprasza mieszkańców Wrocławia do obejrzenia najnowocześniejszych nisko i zeroemisyjnych samochodów Toyoty.
  • Partnerem Merytorycznym wydarzenia jest Katedra Inżynierii Pojazdów Politechniki Wrocławskiej.
  • Partnerem jest Miasto Wrocław, a Beyond Zero – Dni Elektryfikacji są wstępem do obchodzonego we Wrocławiu Europejskiego Tygodnia Elektromobilności 16-20.09.2022 r.          
  • Wydarzenie odbędzie się 13 września w przestrzeni konferencyjnej Tarczyński Arena Wrocław i  będzie otwarte dla zwiedzających od 11.00 do 19.00. Wstęp
    na wydarzenie jest bezpłatny.

Udział Miasta Wrocław oraz Politechniki Wrocławskiej

Wydarzenie otworzy panel dyskusyjny, w trakcie którego eksperci japońskiego koncernu Toyota, naukowcy z Politechniki Wrocławskiej oraz przedstawiciele Miasta Wrocław porozmawiają o rozwoju niskooemisyjności oraz jej adaptacji we Wrocławiu. W rozmowie wezmą udział prof. dr hab. inż. Andrzej Kaźmierczak z Katedry Inżynierii Pojazdów Politechniki Wrocławskiej, Anna Kubicka z Toyota Centrum Wrocław, eksperci Toyoty oraz przedstawiciele Miasta Wrocław. Spotkanie będzie doskonałą okazją, by nie tylko obejrzeć samochody, ale też dowiedzieć się o  najnowszych technologiach i trendach w motoryzacji. Relację z wydarzenia będzie można śledzić również w eterze w Strefie Eko Moto na antenie Radia RAM.

Miasto Wrocław dąży do obniżenia emisji. Niskoemisyjność jest tematem, którym zajmują się nie tylko producenci samochodów i naukowcy, ale również samorządy.

„Wrocław, będąc miastem inteligentnym, stawia na wykorzystywanie alternatywnych i ekologicznych form transportu. Mamy już pierwsze doświadczenia dotyczące testowania autobusu napędzanego wodorem i w dalszym ciągu wspieramy i jesteśmy zainteresowani rozwojem technologii, która realnie wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców.” – mówi Robert Bednarski, Dyrektor ds. Smart City, w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

Marka Toyota od ponad 30 lat rozwija produkcję niskoemisyjnych samochodów, będąc liderem elektromobilności na świecie. Po sukcesie hybryd Toyota rozpoczęła kolejny etap elektryfikacji, którego charakter najlepiej oddaje hasło Beyond Zero, które oznacza „więcej niż zeroemisyjność”. Zakłada ono, że do 2050 roku Toyota osiągnie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju znacznie więcej niż tylko zerową emisję CO2. Celem jest
by bilans wpływu Toyoty na środowisko wychodził na plus. Właśnie dlatego Toyota cały czas rozwija wszystkie rodzaje zelektryfikowanych napędów, aby stworzyć odpowiednie rozwiązania dla rynków, które nie mają dobrze rozwiniętej infrastruktury ładowania i nie są gotowe, by oprzeć swoją politykę energetyczną o odnawialne źródła energii.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/2zRSYqmiX

Data

13 wrz 2022
Zakończone!

Czas

11:00 - 19:00

Lokalizacja

Tarczyński Arena Wrocław
Tarczyński Arena Wrocław
Al. Śląska 1, 54-118 Wrocław
Strona WWW
https://tarczynskiarenawroclaw.pl