Dzień Paszportu

Czwartek 8 grudnia będzie okazją dla uczniów wrocławskich szkół podstawowych, by poznać fakty dotyczące państw posiadających swoje konsulaty (generalne i honorowe) we Wrocławiu. Na Tarczyński Arenie odbędzie się bowiem Dzień Paszportu.

Każdy uczestnik otrzyma przy wejściu paszport, z którym „podróżuje” po stoiskach poszczególnych krajów, gdzie otrzyma szansę zapoznania się z ciekawymi informacjami, czasami spróbować lokalnych specjałów, wziąć udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez Konsulaty wspólnie z wolontariuszami z wrocławskich szkół ponadpodstawowych. Wizyta na stoisku kończy się podbiciem pieczątki w paszporcie.

Równolegle na scenie głównej odbywają się prezentacje wszystkich krajów, występy artystyczne i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Swoje stanowiska wystawią aż 23 konsulaty i kilka instytucji partnerskich. W trakcie poprzedniej edycji Dnia Paszportu stadion odwiedziły ponad 2000 uczestników! Podczas tegorocznego wydarzenia organizatorzy w szczególny sposób chcą uhonorować pogrążoną w wojnie Ukrainę. Na ukraińskim stoisku będzie można m.in. skosztować dań lokalnej kuchni i wziąć udział w wyplataniu siatki maskującej, która zostanie przekazana na front oraz przekazać życzenia lub słowa wsparcia dla Ukraińców. Całe wydarzenie zaplanowano od godziny 11:00 do 14:00.

Data

08 gru 2022
Zakończone!

Czas

11:00 - 14:00

Lokalizacja

Tarczyński Arena Wrocław
Tarczyński Arena Wrocław
Al. Śląska 1, 54-118 Wrocław
Strona WWW
https://tarczynskiarenawroclaw.pl