Grudzień 2023 na Tarczyński Arenie Wrocław

Dwa rodzaje warsztatów dla dzieci, dwa bale sylwestrowe, mecz Śląska Wrocław – lidera Ekstraklasy – z Mistrzem Polski, koncert, Przedsylwestrowy Bal Seniora, a do tego punkt sprzedaży świątecznych choinek oraz stale czynne lodowisko, Muzeum Śląska Wrocław i Browar Stu Mostów – Sports Bar. Ostatni miesiąc 2023 roku obfituje w wydarzenia na wrocławskim stadionie, podobnie jak cały mijający rok.

Do 20.12 – Warsztaty dekoracji bombek choinkowych

Przez cały miesiąc, aż do 20.12., dzieci mogą brać udział w Warsztatach dekoracji bombek choinkowych. Poza częścią praktyczną – własnoręcznym ozdabianiem „surowych” ozdób choinkowych, uczestnicy zajęć poznają także historię bombek świątecznych i ciekawostki na ich temat. Na koniec warsztatów, dzieci otrzymują nie tylko ozdoby swojego autorstwa, ale i certyfikat dekoratora. Zapisy na zajęcia  dostępne są za pomocą strony www.warsztaty.wroclaw.pl.

Do 20.12 – Warsztaty świąteczne dla dzieci

Druga aktywna propozycja dla najmłodszych to warsztaty składające się z: wypiekania świątecznych ciasteczek pod okiem doświadczonego cukiernika, zwiedzania Muzeum Śląską Wrocław oraz konkursów w Strefie Aktywności. Odbywają się one w przestrzeni Sports Baru, muzeum i promenad stadionu i trwają około 120 minut. Każdy uczestnik warsztatów otrzymuje udekorowane przez siebie ciasteczka, certyfikat oraz małą niespodziankę. Szczegóły i zapisy: www.tarczynskiarenawroclaw.pl.

od 01.12 – Choinkowy las

Od 1 grudnia na parkingu przed Tarczyński Areną (wjazd od al. Śląska) będzie możliwość zakupu świątecznego drzewka. Choinkowy Las oferuje rośliny cięte i w donicach w różnych rozmiarach, a z każdego sprzedanego egzemplarza 10 zł przekazywane jest Fundacji Na Ratunek Dzieciom Z Chorobą Nowotworową. Szczegółowe informacje na temat oferty znajdują się na stronie internetowej: www.choinkowylas.com.

03.12. – Śląsk Wrocław vs Raków Częstochowa

Najciekawsze spotkanie całej kolejki Ekstraklasy, dodatkowo przy pełnych trybunach! WKS – lider ligowej tabeli, niepokonany od 13 meczów podejmie u siebie aktualnego Mistrza Polski. Bilety na mecz zostały wyprzedane na długo przed dniem meczowym – oznacza to, że już drugi raz w tym sezonie na trybunach zasiądzie komplet kibiców (poprzednio: podczas wygranego 4:0 starcia z Legią). Pierwszy gwizdek o 17:30, otwarcie bram stadionu o 15:30. W grudniu Śląsk zagra na Tarczyński Arenie jeszcze raz – przeciwko Koronie Kielce w sobotę 9.12. o 20:00.

 
08.12. – SO HARD Birthday feat. Luciano

Swoje szóste urodziny marka SO HARD świętuje 8 grudnia na Tarczyński Arenie. Podczas imprezy wystąpi Luciano – jeden z czołowych niemieckich artystów na rapowej scenie, który zasłynął dzięki hitom takim jak „Bamba”, „West Connect”, „SUVs” czy „Fendi Drip”. Koncert Luciano odbędzie się w formule club show, a całość wydarzenia SO HARD łączy z całonocną imprezą przed i po występie headlinera. Bilety: https://tinyurl.com/SOHARDLuciano

28.12 – Przedsylwestrowy Bal Seniora

Po raz kolejny na Tarczyński Arenie w rytm muzyki będą bawić się seniorzy i seniorki. W czwartek 28 grudnia Przedsylwestrowy Bal Seniora rozpocznie się o godzinie 16:00 i potrwa do około 20:00. Impreza jest bezpłatna dla wrocławskich seniorów, obowiązują jednak zapisy – pod adresem seniorwrocek@wp.pl lub numerem telefonu 609145720. Liczba miejsc ograniczona – dodatkowe informacje na stronie: www.festiwalwrocek.pl.

31.12 – Sylwester na Stadionie

Bal sylwestrowy odbędzie się (oczywiście 31.12) w Klubie Biznesowym Tarczyński Areny. Zabawa rozpocznie się o godzinie 20:00. O atmosferę wydarzenia zadba DJ Gambit – zapewniając energetyczną muzykę taneczną i znane, ponadczasowe przeboje. Podczas imprezy dostępne będzie również wyszukane menu i drinki serwowane przez profesjonalnych barmanów. W cenie wstępu zawarte jest miejsce przy stole bankietowym, posiłki wyszczególnione w menu, napoje, oprawa muzyczna, fotobudka, konkursy z nagrodami i inne atrakcje. Więcej informacji na stronie: www.sylwesternastadionie.wroc.pl. 

31.12 – Sylwester dla dzieci w stylu disco

Równolegle z imprezą dla dorosłych, na stadionie odbędzie się także całonocna zabawa sylwestrowa dla dzieci w wieku 6-13 lat. Od 19:00 aż do południa – godziny 12:00 w dniu 1 stycznia 2024 dzieci będą pod opieką wykwalifikowanej kadry. W programie zajęć dla najmłodszych  między innymi przebierane disco party, noworoczna loteria, animacje i zabawy z konkursami, warsztaty, poczęstunek (pełne wyżywienie) i wspólne przywianie nowego roku. Zapisy pod numerem telefonu 721 010 289 lub adresem e-mail: happy.caro.kids@gmail.com.

W okresie zimowym (co najmniej do końca lutego) na 2 piętrze parkingu wielopoziomowego przy stadionie funkcjonuje Lodowisko Tarczyński Arena. 150 metrów zadaszonego toru (z wypożyczalnią łyżew) jest otwarte codziennie od 9:00 do 22:00 (z przerwami na czyszczenie lodu) – a w Mikołajki 6 grudnia pojawi się na nim sympatyczny święty ze smakołykami!

Do tego na Tarczyński Arenie można skorzystać z wizyty w Muzeum Śląska Wrocław (www.muzeumslaskwroclaw.pl), Innovation Gym&Clinic, Toru Kartingowego LeMans, DreamJump, i nie tylko. Szczegółowe informacje na temat atrakcji oraz harmonogram imprez są dostępne na: www.tarczynskiarenawroclaw.pl oraz na stronach internetowych poszczególnych organizatorów.