Lato na Tarczyński Arenie Wrocław!

Mecz Reprezentacji Polski w ramach Ligi Narodów UEFA, dwa wielkie koncerty, imprezy charytatywne, Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, turnieje piłkarskie dla dzieci, wydarzenia motoryzacyjne, targi i nie tylko. Od ostatniego weekendu maja do połowy lipca na Tarczyński Arenie Wrocław może pojawić się aż 300 000 uczestników wydarzeń sportowych, kulturalnych i branżowych! Zbliża się jeden z najintensywniejszych okresów działalności wrocławskiego stadionu od EURO 2012 – w ciągu sześciu tygodni na arenie odbędzie się piętnaście różnych imprez:

28.05. Wrocław Stand-up Festival

Na scenie pojawią się największe w Polsce gwiazdy stand-upu: Łukasz Lotek Lodkowski (gospodarz wydarzenia), Piotr Zola Szulowski, Błażej Krajewski, Michał Leja, Wiolka Walaszczyk, Tomek Kołecki, Czarek Sikora i Darek Gadowski. Przez ponad dwie godziny będą zabawiać zgromadzoną publiczność podczas wydarzenia otwierającego polskie tournée czołowych krajowych stand-upperów.

28.05. Grill Basket 2022

W sobotnie popołudnie ekipa koszykarskiej „Strefy Chanasa”: Kamil Chanas, Radosław Hyży i Adrian Mroczek-Truskowski zaprasza do Strefy Betonu na esplanadzie Tarczyński Areny Wrocław. W programie podsumowania sezonu zaplanowano między innymi udział w nagraniu odcinka podcastu „Strefy Chanasa” z publicznością, konkurs rzutów za trzy punkty, poczęstunek grillowy.

1.06. Mecz Polska – Walia

Piłkarska reprezentacja Polski rozpocznie swoje zmagania w sezonie 2022/2023 Ligi Narodów UEFA we Wrocławiu. Pierwszym przeciwnikiem biało-czerwonych będzie ekipa Walii, aktualnie zajmująca 18. pozycję na świecie w rankingu FIFA (8 pozycji wyżej, niż Polska). Pojedynek drużyny Czesława Michniewicza zacznie się w Dzień Dziecka o godzinie 18:00. 

3.06. Forum G2

Jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczo-geopolitycznych w kraju. Cztery strefy tematyczne: Gospodarka i Geopolityka, Innowacje, EEC in Space, Water in EEC (międzynarodowe strefy specjalne). W spotkaniu weźmie udział ponad 100 przedstawicieli biznesu, nauki, polityki, think-tanków i wojskowości z Polski i zza granicy. Zaplanowano ponad 20 moderowanych paneli dyskusyjnych oraz wystąpienia w formule G2 Talks.

4.06. Positive Ways

Wydarzenie charytatywne, podczas którego posiadacze sportowych samochodów przemierzają Polskę swoimi ekskluzywnymi pojazdami i zbierają pieniądze na pomoc chorym dzieciom. Od 2013 roku kwota funduszy uzyskana z wpisowego i dodatkowych licytacji (przeznaczonych między innymi na potrzeby hospicjów) wyniosła prawie 2 miliony złotych.  Kawalkada samochodów marek takich jak lamborghini, ferrari, koenigsegg czy maserati pojawi się przy Tarczyński Arenie w eskorcie śmigłowców.

5.06. Finał Tarczyński Arena Cup

Finały poszczególnych kategorii wiekowych pierwszej edycji turnieju piłkarskiego dla dzieci odbędą się na płycie głównej stadionu! Oznacza to, że młodzi adepci futbolu będą mogli poczuć się jak ich idole, grając na murawie, na której kilka dni wcześniej walczyła reprezentacja Polski (na co dzień służącej Śląskowi Wrocław). Najlepsze zespoły zostaną nagrodzone pucharami, każdy z uczestników zostanie udekorowany pamiątkowym medalem.

10-12.06. 12. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

Kolejna edycja największej w Polsce i jednej z największych w Europie imprez promujących oryginalne i niepowtarzalne piwa z małych oraz średnich browarów polskich i zagranicznych. W tym roku w programie pojawią się także degustacje cydrów i miodów pitnych. Wydarzeniu będzie towarzyszył także jarmark, konkursy, szkolenia piwne i degustatorskie.

11.06. XII Mistrzostwa Świata Przedszkolaków

Około ośmiuset młodych piłkarzy i piłkarek z wrocławskich przedszkoli zmierzy się ze sobą na sześciu mini boiskach o sztucznej nawierzchni położonych przy Tarczyński Arenie Wrocław. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal i puchar przy płycie głównej stadionu! Zawodnicy i zawodniczki będą mogli razem z opiekunami skorzystać ze zwiedzania areny z przewodnikiem.

11-12.06. Targi Expo Property

Targi dotyczące nieruchomości i budowy domu. Swój przyjazd zapowiedziało około 60 wystawców. Wśród nich znajdą się: deweloperzy z ofertą rynku pierwotnego, agencje nieruchomości z ofertą rynku wtórnego, pośrednicy kredytowi oraz eksperci branży. Zwiedzający będą mieli także okazję zapoznać się z ofertą firm z sektora branży budowlanej. Nie zabraknie także oferty systemów grzewczych czy odnawialnych źródeł energii, a także firm z branży home design.

18.06. Dawid Podsiadło

W całości wyprzedany koncert jednej z najgłośniejszych gwiazd polskiej muzyki. Pochodzący z Dąbrowy Górniczej artysta ma na koncie już trzy albumy studyjne, łącznie sprzedał w kraju ponad pół miliona swoich płyt. Co ciekawe, muzyk nie ujawnił, które z zaproszonych do udziału w trasie koncertowej gwiazd pojawią się w poszczególnych miastach – wiemy jedynie, że we Wrocławiu może wystąpić na przykład: Artur Rojek, Daria Zawiałow, Sanah, Taco Hemingway lub Vito Bambino.  

21.06. Kings of Leon

Koncert światowych gwiazd alternatywnego rocka! Amerykański zespół, w którego skład wchodzą bracia Caleb, Nathan i Jared Followill oraz ich kuzyn Matthew Followill. Do tej pory grali na największych stadionach i festiwalach świata, takich jak Coachella czy Glastonbury. We Wrocławiu w roli supportów wystąpią przed nimi Ørganek i Dziwna Wiosna. 

24-26.06. American Cars Mania

Największa międzynarodowa amerykańska impreza motoryzacyjna w Polsce. W trakcie wydarzenia można podziwiać zarówno klasyczne, pieczołowicie odrestaurowane pojazdy, jak i nowoczesne samochody, motocykle, oraz pojazdy militarne. W programie między innymi: wystawa pojazdów, spotkania miłośników motoryzacji, historia amerykańskiej motoryzacji, wymiana doświadczeń, targi branżowe.

1.07. Cancer Fighters

Charytatywna gala bokserska, do udziału w której zapisać się może każdy chętny. W poprzednich edycjach mierzyli się ze sobą zarówno przedstawiciele świata sportu, jak i biznesu, czy pracownicy korporacji. Wydarzenia mają charakter bankietu i prócz walk są okraszone licznymi licytacjami. Dzięki nim Fundacja może wspierać swoich podopiecznych i zasilać sprzętowo oddziały onkologiczne w całej Polsce.

2-3.07. Ultrace

Wydarzenie motoryzacyjne, dla którego do Polski przyjeżdżają setki starannie wyselekcjonowanych aut z całej Europy, szczególnie istotne dla fanów tuningu. Coroczna edycja prezentuje przekrój najciekawszych samochodów z całej Europy. W programie między innymi: tysiąc topowych aut, dwudniowe Drift Show, strefa Megacars, wystawcy z całego świata.

9-10.07. Wrocław Tattoo Konwent

Festiwal tatuażu, muzyki i sztuki alternatywnej. Każdy z gości będzie miał możliwość: spotkania ulubionych artystów, zobaczenia w akcji setki najlepszych tatuatorów z Polski i z zagranicy, sprawdzenia trendów sztuki zdobienia ciała, czy wystawienia swoich tatuaży w konkursach. W programie także koncerty, pokazy , wystawy, strefa chill, strefa foodtrucków i przestrzeń dla dzieci.