Lodowisko Tarczyński Arena zostaje na dłużej – kolejne trzy lata ślizgawki przy stadionie

Zadaszone lodowisko funkcjonuje na jednym z pięter parkingu wielopoziomowego Tarczyński Areny od sezonu 2019/2020. Ślizgawka ma postać owalnego toru o długości około 150 metrów z wypożyczalnią posiadającą około 400 sztuk łyżew. Lodowisko jest czynne każdego dnia w sezonie jesienno-zimowym (przykładowo, w okresie listopad 2022 – marzec 2023 przez aż 108 dni), od 9:00 do 22:00. Dzięki podpisaniu kolejnej, trzyletniej umowy z partnerem technicznym, firmą Alles Cool, mieszkańcy Wrocławia i okolic będą mogli korzystać ze ślizgawki aż do marca 2027 roku.

               – Lodowy tor na Tarczyński Arenie doskonale wpisuje się w naszą koncepcję multifunkcyjnego obiektu, dostępnego dla wszystkich – mówi Marcin Przychodny, prezes Tarczyński Areny. Poszerzamy dzięki niemu ofertę rekreacyjno-sportową. Na co dzień można na terenie stadionu uprawiać piłkę nożną na boiskach ze sztuczną nawierzchnią, koszykówkę w Strefie Betonu, skorzystać z siłowni Innovation Gym, toru kartingowego LeMans i nie tylko. Wykorzystując fragment przestrzeni parkingu wielopoziomowego dopisujemy do listy także rekreacyjną jazdę na łyżwach!

               Firma Alles Cool współpracuje z wrocławskim stadionem w kwestii lodowiska od początku istnienia ślizgawki. Przedsiębiorstwo zajmuje się całym aspektem technologicznym toru, między innymi: podłożem, instalacją chłodzącą, bandami, równaniem lodu i konserwacją maszyn.

               – W całym kraju wybudowaliśmy od 2003 roku już szereg lodowisk, ale wrocławski obiekt jest dla nas wyjątkowy – mówi Jacek Stempin, założyciel i prezes Alles Cool. Nie dość, że znajduje się kilkanaście metrów nad poziomem gruntu – na drugim piętrze parkingu – to ma ciekawą formę owalnego toru o niestandardowych wymiarach. Na dodatek, do jego obsługi używamy specjalnej, elektrycznej rolby.

               Do tej pory obiekt odwiedziło ponad 120 000 osób, z czego w minionym sezonie rekordowe ponad 27 000 gości. Przez ostatnie dwa lata jego sponsorem była firma Tarczyński S.A. – sponsor tytularny całego obiektu. W bieżącym okresie obiekt będzie czynny do 3 marca (ze skróconymi godzinami otwarcia w dniu meczu Śląsk vs Widzew 2 marca). Wszystkie szczegóły dotyczące funkcjonowania Lodowiska Tarczyński Arena znajdują się na stronie www.tarczynskiarenawroclaw.pl.