Neodia – animacje, cyfrowe iluzje i pokazy laserowe na Stadionie Wrocław

Organizatorzy przygotowali między innymi scenografię składającą się z 200 sześcianów przeznaczonych do tworzenia konstrukcji pod pokazy videomappingu 3D. Sporządzone specjalnie na potrzeby przedstawienia trójwymiarowe animacje przenoszą widza w wirtualną przestrzeń gdzie kluczowa jest gra światła, muzyki i animowanych efektów trójwymiarowych. W części „Neodia Water” wykorzystywane są natomiast ekrany wodne, na których wyświetla się pokazy laserowe, co daje efekt hologramu zawieszonego w powietrzu. W scenografii „Neodia Jungle” wśród bujnej roślinności kryć się będą sylwetki zwierząt. Towarzyszą jej dodatkowe animacje świetlne i ścieżka dźwiękowa nawiązująca do lasów deszczowych.

Neodia

Odwiedzających wystawę Neodia czeka również wyjątkowy pokaz videomappingu 3D z wykorzystaniem miniatur zabytków architektury z Polski i świata. Miniatury zostały przygotowane przez specjalistyczny zespół techników i modelarzy w technologii wydruku 3D. Wystawa prezentuje najciekawsze animacje wykonane na przełomie ostatnich 10 lat przez prekursorów videomappingu w Polsce – grupę artystów Clockwork, która ma na koncie już blisko 100 tego typu pokazów i za które zdobyła wiele nagród.

Dla miłośników selfie przygotowano „Neodia Selfiebox”, który daje możliwość zrobienia wyjątkowych zdjęć z wykorzystaniem oryginalnych eksponatów i instalacji.

Wystawa czynna będzie w dniach od 21 do 30 maja. Wystawa w dniach 26-28.05.2021 odbywa się w godzinach 17:00 – 21:00. (Ostatnie wejście – 20:15), natomiast w dniach 29-30.05.2021 odbywa się w godzinach 15:00-20:00 (ostatnie wejście 19:15).

Bilety do nabycia na stronie internetowej abilet.pl i na miejscu w godzinach działalności wystawy. Obowiązuje limit dzienny 2000 sztuk. Możliwość zakupu biletu na miejscu.


Wystawa znajduje się na promenadzie trybuny B. Wejście od ul. Królewieckiej i Lotniczej.

Parkingi:
ul. Królewiecka (bezpłatny)
Na terenie stadionu płatny wg obowiązujących stawek.Dnia 26 maja z okazji dnia Mamy bilet rodzinny (2+2) – 50zł!

Cennik:

Poniedziałek – Piątek

  • Bilet normalny – 24,00 zł za osobę
  • Bilet ulgowy (dzieci w wieku szkolnym, studenci, seniorzy) – 19,00 zł za osobę
  • Bilet dla osoby niepełnosprawnej z opiekunem  – 10,00 zł za osobę
  • Bilet 2+2 (dwie osoby dorosłe i dwie do 18 roku życia)  – 70,00 zł

Sobota, Niedziela oraz Święta

  • Bilet normalny  – 29,00 zł za osobę
  • Bilet ulgowy (dzieci w wieku szkolnym, studenci, seniorzy) –  24,00 zł za osobę
  • Bilet dla osoby niepełnosprawnej z opiekunem  – 10,00 zł za osobę
  • Bilet 2+2 (dwie osoby dorosłe i dwie do 18 roku życia)  – 90,00 zł

Wystawę Neodia zorganizowana jest zgodnie z obowiązującymi wymogami bezpieczeństwa i zasadami postępowania w przestrzeni publicznej.