Oleksandr Usyk i Daniel Dubois odwiedzili Tarczyński Arenę

Główni bohaterowie bokserskiego wydarzenia światowej rangi odwiedzili w poniedziałek arenę potyczek zaplanowanych na 26 sierpnia. Stawką najważniejszego pojedynku wieczoru: walki Oleksandra Usyka i Daniela Duboisa będą bowiem mistrzowskie pasy wagi ciężkiej federacji WBO, IBF, WBA oraz IBO.

Pretendent z Wielkiej Brytanii, Daniel Dubois (19-1, 18 KO) zapowiadał we Wrocławiu: „Przygotujcie się na unifikację wszystkich pasów i nowego mistrza świata. Idę po swoje. Chcę się zapisać na kartach historii boksu. [Usyk] to wielki mistrz, ale idę po niego. Jestem przekonany, że pokonam go na sto procent. Coś się zaczyna, a coś się kończy.”

Przeciwnik Duboisa, aktualny mistrz i faworyt sierpniowego starcia, Oleksandr Usyk (20-0, 13 KO) z Ukrainy mówił: „Tarczyński Arena Wrocław to wspaniały obiekt. Liczę na cudowną atmosferę, zwłaszcza gdy stadion wypełni się kibicami, zarówno tymi z Ukrainy, jak i z Polski.Nie uważam, żeby to była dla mnie łatwa walka. Nie przejmuję się zdaniem ekspertów, to ich praca, żeby typować faworyta. To klasowy rywal i trudna walka. Muszę być przygotowany na sto procent.” Sprzedaż biletów za pomocą platformy ebilet.pl rozpocznie się już niebawem – na razie promotor Alexander Krassyuk zdradził jedynie cenę puli najtańszych wejściówek: 49 zł.