Szczepienia na Dobry Początek Wakacji

W sobotę 26 czerwca zapraszamy na Stadion Wrocław nastolatków z rodzicami. Będzie tam strefa „chillout”, połączona z punktami informacyjnymi odnośnie szczepień. Do dyspozycji młodzieży i ich rodziców będą lekarze – psycholog, dietetyk oraz fizjoterapeuta.

Konieczna jest pisemna zgoda rodziców, a w przypadku uczniów w wieku 12-15 lat także obecność rodziców podczas szczepienia. Osoby niepełnoletnie szczepione będą preparatem firmy Pfizer– jedyną dotychczas dopuszczoną szczepionką na terenie UE dla młodzieży poniżej 18 roku życia.

Po szczepieniu nastolatki mogą odpocząć w strefie „chillout”, gdzie będzie możliwość obejrzenia warsztatów Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis i zdobycie bezpłatnych wejściówek do miejskich instytucji sportu i kultury- Aquaparku, Muzeum Miejskiego czy Centrum Historii Zajezdnia.

Pierwsze 30 osób, które zaszczepi się 26 czerwca na Stadionie Wrocław otrzyma również pakiety promocyjne Wrocławia. Na ostatni tydzień wakacji dla zaszczepionych nastolatków przewidziany jest wspólny spacer po Rynku i okolicach pt. „Strachy i inne mroczne historie wrocławskiego rynku”.

We Wrocławiu podano już ponad 740 tys. szczepionek, a ponad 70 tys. osób zostało zaszczepionych na Stadionie Wrocław

źródło: https://www.wroclaw.pl/