Punkt szczepień na Tarczyński Arenie Wrocław

Od 15.11.2021 roku na Tarczyński Arenie Wrocław działa stacjonarny punkt szczepień, zlokalizowany wewnątrz budynku. W najbliższych tygodniach punkt pracować będzie codziennie między 10:00 a 18:00, ale organizatorzy zapowiadają, że będą te godziny wydłużać w miarę zainteresowania. Jak dotąd na Tarczyński Arenie Wrocław wykonano już przeszło 120 tysięcy szczepień.

Punkt stacjonarny 

Wejście do punktu stacjonarnego znajduje się na parterze stadionu, między wejściami W3 i W4. Oznaczenia te można znaleźć m.in. na filarach podtrzymujących esplanadę. Do celu prowadzić będą także ustawione na parkingu tablice informacyjne.

Na miejscu mierzona będzie temperatura, a odwiedzający otrzymują do wypełnienia formularz kwalifikacyjny przed szczepieniem. Szczepić się mogą jedynie osoby posiadające e-skierowanie. Przed szczepieniem wymagane jest okazanie dowodu osobistego, lub innego dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość i numer PESEL.

W punkcie dostępne są również szczepienia dla dzieci w wieku 5-11 lat, preparatem Pfizer Junior, przeznaczonym dla tej grupy wiekowej.

Punkt drive-thru

OBECNIE NIECZYNNY

Rejestracja i dojazd

Rejestracji można dokonać dzwoniąc na ogólnopolską infolinię 989 i przez rządowe strony, m.in. www.gov.pl/szczepimysie lub dzwoniąc pod tel. 508 595 558; 503 865 265 oraz  517 655 479 – numery czynne są w godzinach pracy punktu.

Przy rejestracji należy podać adres punktu – Stadion Wrocław, al. Śląska 1.

Dla zmotoryzowanych przewidziano wjazd bramą „B” Tarczyński Areny Wrocław od strony al. Śląskiej. Na miejscu dostępny jest parking.

Korzystający z komunikacji miejskiej mogą skorzystać m.in z tramwajów 3,10,20, 31 i 33, które zatrzymują się po obu stronach stadionu – od ul. Królewieckiej i Lotniczej. Następnie można wejść przez jedną z bram na esplanadę i zejść z niej schodami do punktu szczepień. Można także wejść przez bramy od strony al. Śląskiej.