W piątek rusza stadionowa Strefa Kibica Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2024

Mecze piłkarskich Mistrzostw Europy będzie można obejrzeć w Strefie Kibica Sports Baru – Browaru Stu Mostów zlokalizowanym na Tarczyński Arenie Wrocław. Na terenie esplanady przy lokalu zostanie ustawiony telebim o powierzchni 15 metrów kwadratowych, wygrodzona powierzchnia dla widowni i zapewnione atrakcje dodatkowe.

Przestrzeń dla kibiców rusza w dniu otwarcia mistrzostw – w piątek 14 czerwca. Zostanie otwarta już o 19:00, o 20:00 rozpocznie się transmisja ceremonii otwarcia, zaś pierwszy gwizdek w inauguracyjnym meczu Niemcy – Szkocja zaplanowano na 21:00. Po spotkaniu goście będą mogli pozostać w strefie do końca godzin pracy lokalu. 

Na niedzielę 16 czerwca zaplanowano piknik otwarcia, podczas którego będzie można spędzić czas na świeżym powietrzu. W programie dobra muzyka, animacje, foodtrucki z pysznymi przekąskami, urządzenia dla młodszych i starszych. Wszystko od godziny 11:00 do 18:00.

W dni meczowe Strefa Kibica Sports Baru będzie nie tylko miejscem do wspólnego kibicowania i oglądania transmisji na żywo, ale również przestrzenią, w której będzie można spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. W programie atrakcje dodatkowe, takie jak: przekąski krajów rozgrywających spotkania, urządzenia sprawnościowe – boisko, bramka celnościowa, piłkarzyki i konkursy z nagrodami, a także wiele innych niespodzianek.

Wstęp do stadionowej Strefy Kibica będzie bezpłatny. Zostanie ona zlokalizowana na esplanadzie, tuż obok Muzeum Śląska Wrocław i Sports Baru – Browaru Stu Mostów. Najłatwiej dotrzeć do niej od strony ulicy Królewieckiej, przez bramofurty na esplanadzie, mijając Fan Shop Śląska Wrocław. Od ul. Lotniczej należy poruszać się po esplanadzie wzdłuż terenów zielonych (od strony rzeki Ślęzy), mijając po drodze wejścia na sektor C.

Uwaga! Ze względu na niektóre imprezy zaplanowane na esplanadzie Tarczyński Areny (na przykład XIV Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa 21-23 czerwca lub Ultrace 29-30 czerwca) lokalizacja strefy może ulec zmianie. Wszystkie informacje będą podawane na stronie www.sportsbarwroclaw.pl oraz w mediach społecznościowych Sports Baru – Browaru Stu Mostów i Tarczyński Areny.

Stadionowa Strefa Kibica będzie funkcjonowała do końca Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2024 – finał przewidziano na 14 lipca. Nie wpłynie ona na korzystanie z pobliskiego Muzeum Śląska Wrocław – szczegóły jego funkcjonowania na www.muzeumslaskwroclaw.pl.