Weekend 11-12 listopada na Tarczyński Arenie Wrocław: 3 imprezy w dwa dni

W najbliższy weekend wrocławski stadion będzie gościł aż trzy zupełnie różne imprezy: jeden z punktów WrocWalk, finały Tarczyński Arena Cup i Dolnośląskie Targi Zoologiczne. Dodatkowo, od strony ulicy Królewieckiej przez oba dni będzie po raz kolejny działało Wesołe Miasteczko.

11 listopada, w Dniu Niepodległości, odbędzie się WrocWalk. To miejska impreza, podczas której uczestnicy spacerują (lub – od tej edycji – poruszają się na rowerach) po stolicy Dolnego Śląska posługując się mapą – kartą uczestnika. Na niej zaznaczone są poszczególne punkty kontrolne, w których można otrzymać pieczątkę. Po uzbieraniu kompletu stempli, na mecie – usytuowanej we wrocławskim Rynku – odbiera się pamiątkowy medal. W ramach tegorocznej Trasy Wrowerowej jeden z punktów usytuowany jest przed Muzeum Śląska Wrocław na Tarczyński Arenie. Poza pieczątką na mapie, każdy posiadacz karty uczestnika otrzymuje zniżkę na zwiedzanie muzeum – wejście indywidualne w cenie grupowego biletu (za 10 zł). W Dniu Niepodległości muzeum będzie czynne w normalnych godzinach pracy weekendowej: od 11:00 do 19:00. Informacje na temat samego WrocWalku dostępne są na stronie organizatora: www.mcs.wroc.pl/wrocwalk.

Dzień później, 12 listopada, młodzi piłkarze i piłkarki zmierzą się w najważniejszym z turniejów czwartej, jesiennej edycji cyklu Tarczyński Arena Cup. Przez cztery weekendy września i października (16-17.09, 30.09-01.10, 14-15.10, 28-29.10) trwała piłkarska rywalizacja w czterech kategoriach wiekowych: U7, U8, U9 i U10. W każdym z turniejów eliminacyjnych wzięło udział niemal 50 zespołów! Najwyżej notowane drużyny poszczególnych przedziałów wiekowych w niedzielę zmierzą się najpierw na sztucznym boisku Tarczyński Areny (od strony ul. Lotniczej). Wyłonione w fazie pucharowej najlepsze ekipy zmierzą się w finałach rozgrywanych na płycie głównej ponad czterdziestotysięcznego stadionu! Zwycięzcy otrzymają puchary, a każdy uczestnik zostanie udekorowany pamiątkowym medalem. Faza pucharowa na boisku sztucznym potrwa od 8:30 do około 16:00, zaś finały na murawie Tarczyński Areny od 11:30 do około 17:00. Wstęp wolny!

Tego samego dnia, w niedzielę na stadionie odbędą się Dolnośląskie Targi Zoologiczne. Wydarzenie potrwa od 10:00 do 17:00 i będzie miało miejsce w Klubie Biznesowym (wejście W3). W programie targów znajdują się między innymi spotkania z behawiorystami i zoopsychologami, pokazy pierwszej pomocy dla zwierząt, oraz prelekcje związane z branżą zoologiczną. Na Tarczyński Arenie pojawią się rasowe koty, świnki morskie, jeże pigmejskie, alpaki, wilki, węże i nie tylko. Szczegóły i bilety dostępne na stronie: www.targizoologiczne.pl.

W dniach 11-12 listopada od strony ulicy Królewieckiej będzie dostępne, znane już z Tarczyński Areny, Wesołe Miasteczko. Atrakcje, takie jak karuzele, zjeżdżalnie, koło młyńskie, trampoliny czy rollercoaster będą funkcjonowały w sobotę i niedzielę od godziny 12:00 do 20:00.

Na Tarczyński Arenie Wrocław można na co dzień skorzystać także z innych atrakcji: wspomnianego Muzeum Śląska Wrocław (www.muzeumslaskwroclaw.pl), Browaru Stu Mostów – Sports Baru, Innovation Gym&Clinic, DreamJump, koszykarskiej Strefy Betonu, Toru Kartingowego LeMans, i nie tylko. Harmonogram imprez i szczegółowe informacje na temat atrakcji dostępne są na: www.tarczynskiarenawroclaw.pl oraz na stronach internetowych poszczególnych organizatorów.