warsztaty zdobienia bombek

Warsztaty zdobienia bombek choinkowych na Tarczyński Arenie Wrocław

Szklane i drewniane, jedyne i niepowtarzalne – takie choinkowe bombki można będzie własnoręcznie wykonać na Tarczyński Arenie Wrocław od 27 listopada. Każdy z uczestników warsztatów otrzyma „surowe” ozdoby (wytworzone w zakładzie na Dolnym Śląsku), niezbędne przybory malarskie oraz materiały dekoracyjne i pod okiem instruktora przygotuje element dekoracji świątecznego drzewka.

Warsztaty zostaną poprzedzone krótką prezentacją dotyczącą historii bombek i związanych z nimi ciekawostek. Uczestnicy dowiedzą się na przykład, że pierwsze bombki powstały w Niemczech, kiedy ich wynalazcy – Hansa Greinera – nie było stać na zawieszenie na choince słodyczy i opracował nowy wzór ozdób świątecznych. Dzieci i młodzież posłuchają również o największych, najcięższych i najdroższych bombkach. Później instruktorzy omówią proces powstawania tego typu ozdób i pomogą wykonać papierowe projekty. Oczywiście najważniejszym elementem warsztatów będzie dekorowanie „docelowych”, właściwych szklanych i drewnianych bombek, które każdy zabierze ze sobą. Zajęcia zostaną dostosowane do wieku uczestników.

Zajęcia będą prowadzone w dni powszednie od 27 listopada do 22 grudnia. Warsztaty dla jednej grupy potrwają około godziny (w zależności od zaangażowania uczestników) i będą zaczynać się o stałych porach – do wyboru: 09:00, 10:30, 11:15, 12:00, 13:30. Udział jest płatny, a jego cena rozpoczyna się od 49 złotych od osoby – w zależności od wybranego terminu. Każdy uczestnik zabierze do domu dwie udekorowane własnoręcznie bombki oraz certyfikat Dekoratora bombek.

ZAPISY: www.warsztaty.wroclaw.pl/zapisy/

Organizator Warsztatów:
Biuro Turystyczne Prom Sp. z o.o.
ul. Skrzydlata 11C/25, 54-129 Wrocław
Paweł Czuba
+48 607708870
bt@wycieczki-szkolne.com

Więcej informacji: Warsztaty zdobienia bombek choinkowych – Tarczyński Arena (tarczynskiarenawroclaw.pl)

Date

27 Nov 2023 - 20 Dec 2023
Expired!

Time

09:00 - 14:30