warsztaty zdobienia bombek

Warsztaty zdobienia bombek choinkowych na Tarczyński Arenie Wrocław

Szklane i drewniane, jedyne i niepowtarzalne – takie choinkowe bombki można będzie własnoręcznie wykonać na Tarczyński Arenie Wrocław od 28 listopada. Każdy z uczestników warsztatów otrzyma „surowe” ozdoby (wytworzone w zakładzie na Dolnym Śląsku), niezbędne przybory malarskie oraz materiały dekoracyjne i pod okiem instruktora przygotuje element dekoracji świątecznego drzewka.

Warsztaty zostaną poprzedzone krótką prezentacją dotyczącą historii bombek i związanych z nimi ciekawostek – mówi Paweł Selucha, organizator warsztatów. Uczestnicy dowiedzą się na przykład, że pierwsze bombki powstały w Niemczech, kiedy ich wynalazcy – Hansa Greinera – nie było stać na zawieszenie na choince słodyczy i opracował nowy wzór ozdób świątecznych. Dzieci i młodzież posłuchają również o największych, najcięższych i najdroższych bombkach. Później instruktorzy omówią proces powstawania tego typu ozdób i pomogą wykonać papierowe projekty. Oczywiście najważniejszym elementem warsztatów będzie dekorowanie „docelowych”, właściwych szklanych i drewnianych bombek, które każdy zabierze ze sobą. Zajęcia zostaną dostosowane do wieku  uczestników – nasza propozycja twórczo-edukacyjna jest skierowana do bardzo szerokiej grupy docelowej: doskonale bawić się będą zarówno nastolatkowie, jak i młodzież przedszkolna – dodaje Paweł.

Zajęcia będą prowadzone w dni powszednie od 28 listopada do 16 grudnia. Warsztaty dla jednej grupy potrwają od 45 minut do godziny i będą zaczynać się o stałych porach – do wyboru: 08:45, 10:00, 11:15, 12:30, 13:45 i 15:00. Udział jest płatny, a jego cena wynosi 35 złotych od osoby. Każdy uczestnik zabierze do domu dwie udekorowane własnoręcznie bombki. Zapisów można dokonywać (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00) pod numerem telefonu: +48 511 794 148 lub adresem e-mail: edukacja@stadionwroclaw.pl.

Więcej informacji: Warsztaty zdobienia bombek choinkowych – Tarczyński Arena (tarczynskiarenawroclaw.pl)

Data

28 lis 2022 - 16 gru 2022
Zakończone!

Czas

08:45 - 15:00