Festiwal zacnych trunków, piłka nożna, rolki – coś dla każdego na Tarczyński Arenie

Na weekend 14-16 października na wrocławskim stadionie zaplanowano trzy zupełnie różne wydarzenia: ostatni z turniejów eliminacyjnych piłkarskiego Tarczyński Arena Cup, szóste zawody ogólnopolskiej rolkarskiej Amatorskiej Ligi Slalomowej 2022 wraz z Amatorskimi Zawodami Slide oraz Zakrapiany – Festiwal Zacnych Trunków.

Już w piątkowe popołudnie rozpocznie się Zakrapiany – Festiwal Zacnych Trunków, czyli wydarzenie dla koneserów napojów alkoholowych i nie tylko. W jednym miejscu znajdzie się kilkudziesięciu producentów oraz sprzedawców whisky, rumu, ginu, wina, nalewek, piwa, wódki oraz napojów bezalkoholowych. W programie poza degustacjami także warsztaty, pairingi, panele dyskusyjne, master classy, pokazy barmańskie, kulinarne i koncerty.

Nie koncentrujemy się jedynie na alkoholu, ale i na całej otoczce: dodatkach, potrawach i wszystkim, co związane z kosztowaniem, jak sama nazwa wskazuje, zacnych trunków – mówi Małgorzata Scheuer-Tyc, organizator wydarzenia. Goście będą mogli dowiedzieć się na przykład jak łączyć herbatę z alkoholem – nie tylko w formie tradycyjnego dodatku rumu „po góralsku”, ale i w formie herbacianych piw lub koktajli takich jak earl grey gin tonik. Inny panel ekspercki zostanie poświęcony łączeniu serów z różnymi trunkami, znawcy opowiedzą także o miodach pitnych, najnowszych metodach chmielenia piwa, czy o zakąskach ze śledzi – ale pod piwo! Nie zabraknie również rozmów o piwie bezalkoholowym, zdobywającym coraz większą popularność – dodaje Małgorzata.

Impreza potrwa do niedzielnego wieczora, szczegółowe informacje o jego programie i sposobie zakupu biletów wstępu znajdują się w wydarzeniu w mediach społecznościowych, zaś bilety można nabyć online pod adresem: bit.ly/zakrapiany lub na miejscu.

W niedzielę esplanada Tarczyński Areny od strony ulicy Królewieckiej zostanie opanowana przez rolkarzy. Od rana (pierwsze zawody zaplanowano na 10:30) do 17:00 ponad dwie setki sportowców z całej Polski zmierzą się w dwóch konkurencjach: slalomie i slidzie. Ich zmaganiom będą towarzyszyć pokazy zawodowców (między innymi Mistrza Europy w slidzie Aleksieja Marceniuka, Wicemistrzyni Europy w slalomie Justyny Czapli i Mistrza Polski Olafa Pankiewicza) i warsztaty dla początkujących. 

–  Zawodnicy będą rywalizować w dwóch konkurencjach: slalomie i slide – mówi Jacek Skorupski, organizator i przedstawiciel szkółki Wrocław Rolkuje. Obie konkurencje są bardzo widowiskowe: zadanie zawodników w slalomie to zaprezentowanie swoich układów, przypominających jazdę figurową, w jeździe pomiędzy kubeczkami, na specjalnie przygotowanych do tego torach. Najtrudniejsze tricki slalomowe wykonuje się jadąc tylko 1 kółku rolki! We Wrocławiu będziemy gościć szóste zawody ogólnopolskiej Amatorskiej Ligi Slalomowej 2022, która w tym roku została rozegrana już w Gdańsku, Krakowie, Olsztynie i Szczecinie. Slide jest konkurencją, która polega na wykonaniu efektownych i trudnych technik hamowania, które przypominają ślizganie się (stąd nazwa). Wysoko oceniany slide powinien być wykonany stabilnie, długo oraz do pełnego zatrzymania – tłumaczy Jacek.

Szkółka Wrocław Rolkuje – poza organizowaniem wydarzeń, takich jak najbliższe – zajmuje się również prowadzeniem na Tarczyński Arenie zajęć rolkarskich dla wszystkich chętnych, w dowolnym wieku. Informacje na ich temat znajdują się na stronie www.wroclawrolkuje.pl

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę na boisku o sztucznej nawierzchni położonym przy Tarczyński Arenie od strony ulicy Lotniczej odbędzie się ostatni, czwarty już turniej eliminacyjny w ramach Tarczyński Arena Cup. Nawet ponad 600 młodych zawodników i zawodniczek z czterech różnych województw będzie rywalizowało w czterech kategoriach wiekowych, w tym po raz pierwszy w osobnej klasyfikacji dla piłkarek. Turniejowi towarzyszy strefa relaksu przygotowana przez partnerów wydarzenia.

Dla tak młodych sportowców, rywalizacja powinna być przede wszystkim dobrą zabawą – mówi Marcin Janiszewski, Rzecznik Prasowy Tarczyński Areny. W tym przypadku emocje są z pewnością jeszcze większe – grając w piłkę nożną widzą w tle arenę Euro 2012 i Ekstraklasy. Mało tego, finały poszczególnych kategorii wiekowych zostaną 30 października rozegrane na płycie głównej stadionu, więc futboliści i futbolistki będą mogli poczuć się jak ich sportowi idole i mieć dodatkową motywację, słysząc z trybun doping swoich rodzin!

Podczas całego weekendu goście Tarczyński Areny Wrocław będą mogli korzystać także z pozostałych atrakcji obiektu, między innymi: toru kartingowego Le Mans, boiska koszykarskiego Strefy Betonu, Dream Jump oraz zwiedzania stadionu z przewodnikiem.