Kulinarna Fiesta przy Tarczyński Arenie – jeszcze więcej atrakcji w najbliższy weekend!

Wolno pieczone żeberko ze skarmelizowanym autorskim sosem BBQ, amerykańskie pastrami w różnych kompozycjach, burgery, sycące pljeskavica i ćevapčići albo pierożki dim sum. Te i inne smakołyki serwowane z food trucków będzie można skosztować w weekend 14-16 października na esplanadzie Tarczyński Areny Wrocław.

Kulinarna Fiesta to zjazd aż 16 różnych food trucków oferujących zupełnie odmienne potrawy z najdalszych zakątków świata. Dostępne będą przysmaki charakterystyczne między innymi dla kuchni bałkańskiej, koreańskiej, amerykańskiej, greckiej, a także słodycze, takie jak gofry oraz aromatyczna kawa.  

Food trucki będą propozycją dla wszystkich odwiedzających w weekend Tarczyński Arenę Wrocław – mówi Małgorzata Scheuer-Tyc, organizatorka. Wiemy, że na terenie stadionu będzie odbywało się kilka imprez jednocześnie, więc każdy kto będzie miał ochotę na jakiś posiłek: ciepły, zimny, pikantny czy słodki może znaleźć coś dla siebie. Pojazdy z jedzeniem zostaną ustawione na esplanadzie, przed wejściem do Klubu Biznesowego, w którym będzie odbywał się Zakrapiany – Festiwal Zacnych Trunków. Sam festiwal jest imprezą biletowaną (wejściówki dostępne do nabycia na miejscu) i tylko dla osób pełnoletnich, zaś Kulinarna Fiesta to propozycja dla wszystkich – dodaje Małgorzata.

Wydarzenia zaplanowane na najbliższy weekend rozpoczną się już w piątek po południu. Pierwsze z nich to wspomniany Zakrapiany – Festiwal Zacnych Trunków. W programie imprezy znajdują się między innymi panele eksperckie dotyczące piw bezalkoholowych, sposobu powstawania miodów pitnych, smakowania ginu, czy serwowania śledzia na zakąskę. W sobotę i niedzielę na sztucznych boiskach przy Tarczyński Arenie Wrocław nawet 600 młodych piłkarzy i piłkarek będzie rywalizowało w ostatnim (przed wielkim finałem 30.10. na płycie głównej stadionu!) turnieju eliminacyjnym Tarczyński Arena Cup. W niedzielę od 10:30 do 17:00 rolkarze zmierzą się w dwóch konkurencjach: slalomie i slidzie. Ich zmagania będzie można podziwiać na esplanadzie od strony ulicy Królewieckiej.

Z food trucków Kulinarnej Fiesty będzie można korzystać w piątek od 17:00 do północy, w sobotę od 12:00 do północy i w niedzielę od 12:00 do 20:00. Inne, czynne na co dzień atrakcje Tarczyński Areny Wrocław również będą dostępne – między innymi Dream Jump, tor kartingowy Le Mans, koszykarska Strefa Betonu i zwiedzanie stadionu z przewodnikiem.