Podsumowanie: Lodowisko Tarczyński Arena 2022/2023 – warsztaty z medalistką olimpijską, rolkarzami, hokeistkami i hokeistami

Już czwarty sezon zimowy z rzędu przy wrocławskim stadionie funkcjonowało lodowisko położone na drugim piętrze parkingu wielopoziomowego. Tym razem jednak, w związku z pozyskaniem sponsora tytularnego – firmy Tarczyński S.A. – na ślizgawce zadebiutował nowy wystrój związany z wymianą dotychczasowego brandingu. Co ważne, poprzednie materiały marketingowe nie zostały wyrzucone, a przekazane podwrocławskiej Fundacji Spokojna Przystań, by pomóc przetrwać zimę podopiecznym (koniom i kotom), służąc jako materiały uszczelniające.

Umiejscowiona pod dachem tafla w formie lodowego toru o długości około 150 metrów była dostępna codziennie od 18.11.2022 r. do 05.03.2023 r. – łącznie przez 108 dni. W tym czasie udało się zaprosić do współpracy kilka podmiotów zajmujących się na co dzień sportowym szkoleniem młodzieży. Już podczas weekendu otwarcia Lodowisko Tarczyński Areny odwiedzili trenerzy Akademii Natalii Czerwonki i pomagali wszystkim chętnym dzieciom nauczyć się sprawnie poruszać na łyżwach. Sama dolnośląska medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim również pojawiła się na stadionowej tafli i prowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży.

W tym roku, po raz pierwszy, na ślizgawce odbywały się także regularne zajęcia z jazdy na łyżwach prowadzone przez hokeistki i hokeistów z wrocławskich drużyn Wiedźm 71 (panie) i Watahy 71 (panowie). Od końcówki stycznia, przez cały luty i początek marca, w każdą środę instruktorzy pomagali zarówno tym, którzy chcieli szlifować swoje umiejętności łyżwiarskie, jak i całkiem początkującym, stawiającym (dosłownie) pierwsze kroki na lodzie.

Kilkukrotnie swoje zajęcia dla osób doskonalących poruszanie się na lodzie prowadzili również trenerzy z grupy Wrocław Rolkuje. Poza sezonem zimowym na Tarczyński Arenie goszczą regularnie, zajmując się szkoleniem w jeździe na łyżworolkach, organizując półkolonie podczas ferii i amatorskie zawody w różnych konkurencjach rolkarskich.

Podczas sezonu 2022/2023 na ślizgawce odbyła się także impreza mikołajkowa, wspierana przez Radio Eska i firmę Tarczyński S.A. Uczestnicy zabawy nie tylko otrzymywali upominki od organizatorów, ale i brali udział w animacjach oraz mogli skorzystać ze wspomnianych zajęć jazdy na łyżwach.

Łącznie, w minionym sezonie, Lodowisko Tarczyński Areny odwiedziło ponad 27 000 gości, co oznacza kilkuprocentowy wzrost w porównaniu do poprzedniego okresu funkcjonowania ślizgawki przy stadionie. Przez cały okres otwarcia obiektu, partnerem technicznym była firma Alles Cool – już po raz czwarty z rzędu. W listopadzie 2023 r. Lodowisko Tarczyński Areny wznowi swoją działalność. Informacje na ten temat pojawią się na stronie internetowej www.tarczynskiarenawroclaw.pl oraz w stadionowych mediach społecznościowych.