Punkt szczepień na Tarczyński Arenie Wrocław

Od 15.11.2021 roku na Tarczyński Arenie Wrocław ponownie działać będą dwa rodzaje punktów szczepień – drive-thru dla zmotoryzowanych i punkt stacjonarny, zlokalizowany wewnątrz budynku. W najbliższych tygodniach oba punkty pracować będą codziennie między 15.00 a 17.00, ale organizatorzy zapowiadają, że będą te godziny wydłużać w miarę zainteresowania. Jak dotąd na Tarczyński Arenie wykonano już przeszło 110 tysięcy szczepień.
Punkt stacjonarny 

Wejście do punktu stacjonarnego znajduje się na parterze stadionu, między wejściami W3 i W4. Oznaczenia te można znaleźć m.in. na filarach podtrzymujących esplanadę. Do celu prowadzić będą także ustawione na parkingu tablice informacyjne.

Na miejscu mierzona będzie temperatura, a odwiedzający otrzymują do wypełnienia formularz kwalifikacyjny przed szczepieniem. Szczepić się mogą jedynie osoby posiadające e-skierowanie. Przed szczepieniem wymagane jest okazanie dowodu osobistego, lub innego dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość i numer PESEL.

Punkt drive-thru

Wjazd do punktu odbywa się bramą „B” Tarczyński Areny od strony al. Śląskiej. Na miejscu są osoby kierujące ruchem. Należy mieć ze sobą dowód osobisty i być ubrany w sposób, który pozwoli na łatwe wykonanie zastrzyku w ramię. Na miejscu obsługa poprosi o wypełnienie formularza kwalifikacji do szczepienia, które są rozdawane na miejscu, ale można także wydrukować je wcześniej – są dostępne w internecie. Osoby szczepione po wykonaniu zastrzyku proszone są o zaczekanie w wyznaczonej części parkingu przez ok. 15 minut. Na miejscu pracują zespoły medyczne. W razie pogorszenia samopoczucia należy wystawić rękę przez okno samochodu.

Rejestracja i dojazd

Rejestracji można dokonać dzwoniąc na ogólnopolską infolinię 989 i przez rządowe strony, m.in. www.gov.pl/szczepimysie lub dzwoniąc pod tel. 508 595 558; 503 865 265 oraz  517 655 479 – numery czynne są w godzinach pracy punktu.

Przy rejestracji należy podać adres punktu – Stadion Wrocław, al. Śląska 1.

Dla zmotoryzowanych przewidziano wjazd bramą „B” Tarczyński Areny od strony al. Śląskiej. Na miejscu dostępny jest parking.

Korzystający z komunikacji miejskiej mogą skorzystać m.in z tramwajów 3,10,20, 31 i 33, które zatrzymują się po obu stronach stadionu – od ul. Królewieckiej i Lotniczej. Następnie można wejść przez jedną z bram na esplanadę i zejść z niej schodami do punktu szczepień. Można także wejść przez bramy od strony al. Śląskiej.