Szybkie testy antygenowe na Tarczyński Arenie Wrocław. Wraca punkt drive-thru!

Dobra wiadomość dla wszystkich podróżujących oraz narażonych na kontakty z osobami zarażonymi. Od dzisiaj, na Tarczyński Arenie znów będzie można przetestować się na obecność koronawirusa. Zadowolone z tej decyzji mogą być w szczególności osoby powracające z zagranicy. Dzięki testowi, będą mogły uniknąć przymusowej kwarantanny.

Badania przeprowadzane są w formie szybkich testów antygenowych, w specjalnie przygotowanym punkcie drive-thru. Dzięki temu, badanie jest bezpieczne ale też wygodne, gdyż nie ma potrzeby wysiadania z auta. Po uchyleniu szyby, personel pobierze próbkę materiału z nosa przy użyciu specjalnej wymazówki.

W przeciwieństwie do testów PCR, na wynik nie będziemy czekać dłużej niż 20 minut. Jego potwierdzenie wydawane będzie na miejscu. Dalej, w ciągu 2 godzin od wymazu, wynik testu umieszczony zostanie w systemie EWP, co w przypadku testu negatywnego i po spełnieniu określonych warunków, pozwoli uzyskać automatyczne zwolnienie z kwarantanny. Co ważne, w celu przeprowadzenia badania nie potrzebujemy wcześniejszej rejestracji. Wystarczy przyjechać na parking Tarczyński Areny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00. Wjazd dostępny jest bramą „A” od strony Al. Ślaskiej. Cena wykonanego badania to 95zł. Na miejscu akceptowane będą płatności kartą oraz gotówką. Testy będą przeprowadzane także dla tych, którzy zgłoszą się do punktu pieszo lub na rowerze.

WIĘCEJ INFORMACJI POD NUMEREM: 600 943 289

Punkt testów Drive-Thru działa przy wrocławskim stadionie z przerwami od maja 2020 r. Do tej pory wykonano w nim 22650 testów rtPCR. Punkt testów antygenowych powstał w odpowiedzi na kolejną, rosnącą falę pandemii.