Wybrano wykonawcę muzeum Śląska i pubu na Tarczyński Arenie

Zarówno muzeum jak i pub znajdować się będą na poziomie esplanady, w pomieszczeniach między trybunami B i C, a najłatwiej dotrzeć będzie do nich wchodząc na Tarczyński Arenę od strony ul. Królewieckiej. Muzeum i pub zostaną otwarte dla gości latem 2023 roku.

Inwestycję przeprowadzi A+V Sp. z o.o. – doświadczony integrator systemów audiowizualnych i multimedialnych działający na rynku europejskim. Współtworzy wystawy muzealne, które zbierają pochlebne recenzje zarówno wśród dorosłych jak i najmłodszych zwiedzających.

Firma kompleksowo podchodzi do realizacji wystaw, łącząc zabytkowe eksponaty z najnowocześniejszą technologią tak, aby przekaz ekspozycji był jak najbardziej atrakcyjny dla odwiedzających. Ciekawe realizacje A+V można zobaczyć w wielu muzeach w Polsce, jak na przykład: Muzeum Hutnictwa w Chorzowie, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze czy wreszcie Muzeum Teatru we Wrocławiu.

Możliwość współtworzenia Muzeum Śląska Wrocław ma dla nas szczególne znaczenie, ponieważ to nie tylko fantastyczny projekt muzealny. Nasza firma ma swoje korzenie we Wrocławiu, a wśród naszych pracowników znajduje się wielu fanów klubu. Dzielimy więc pasję organizatorów tej wystawy – mówi Jarosław Kołcun, prezes A+V Sp. z o.o.

W Muzeum Śląska Wrocław zaplanowano szereg rozwiązań multimedialnych. Ekrany dotykowe z dedykowanymi aplikacjami, które w atrakcyjny sposób zaprezentują zdjęcia, nagrania i informacje na temat poszczególnych etapów historii klubu. Projekcje na ścianach z odpowiednio dobranym nagłośnieniem pozwolą na wyświetlanie filmów czy morphingu herbów klubu, zwracając uwagę zwiedzających na ważne aspekty wystawy.

Ciekawym elementem multimedialnym wystawy będzie projekcja 360 stopni pokazująca różne stadiony związane z klubem, pozwoli ona poczuć atmosferę każdego z nich. Uzupełnieniem całości będzie nowoczesny SportBar oraz strefa aktywności, gdzie wszyscy  zwiedzający będą mogli spróbować swoich sił w kilku sportowych rywalizacjach.

Realizując przedsięwzięcie, zobligowani jesteśmy do spełnienia wytycznych jakie zawarte były w dokumentacji przetargowej, w tym w niezwykle ciekawej koncepcji. Jednakże doskonale wiemy, że nikt nie posiada takiej wiedzy jak wieloletni kibice Śląska, oraz osoby związane od lat z klubem. Dlatego chcielibyśmy korzystać z ich wiedzy na etapie przygotowania i wykonania całości wystawy –  mówi  Kamil Wołczyński, kierownik Techniczno-Handlowy A+V Sp.z  o.o.

Wyboru wykonawcy dokonano w przetargu. Zwycięska firma swoje prace wyceniła na 4 815 000 złotych netto, mieszcząc się przy tym w zakładanym przez inwestora kosztorysie.