Targi pracy, gala bokserska, greckie święto narodowe, Halloween dla dzieci i wielki finał jesiennej edycji Tarczyński Arena Cup już w tym tygodniu

Po raz kolejny na Tarczyński Arenie Wrocław w ciągu kilku dni odbędą się zupełnie różnorodne wydarzenia. Tym razem, od środy do niedzieli, zaplanowano aż pięć imprez: targi pracy Talent Days Wrocław, charytatywną galę sztuk walki Boxing Challenge by Cancer Fighters, Narodowe Święto Grecji OCHI, Halloweenowe nocowanie na stadionie i finał jesiennej edycji Tarczyński Arena Cup.

Targi pracy Talent Days Wrocław.

Pierwsze z wydarzeń odbędzie się w środę, 26. października. Talent Days Wrocław – targi pracy to propozycja dla wszystkich poszukujących nowego miejsca zatrudnienia. Skierowana jest głównie do studentów, choć może w niej wziąć udział każdy, kto myśli o rozpoczęciu kariery w nowej pracy. W programie – poza możliwością bezpośredniego spotkania z potencjalnym pracodawcą – znajdują się też: warsztaty dotyczące na przykład planowania kariery w IT lub wyzwania dla inżynierów od etapu pomysłu do etapu produkcji, dyskusje z ekspertami, możliwość skonsultowania swojego CV i wykonania odpowiedniego zdjęcia. Wydarzenie jest bezpłatne – żeby wziąć w nim udział wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej: www.talentdays.pl i pobrać bilet. Targi pracy Talent Days Wrocław potrwają od 10:00 do 16:00.

Boxing Challenge by Cancer Fighters

Na piątkowy (28. października) wieczór zaplanowano kolejną z cyklu gal charytatywnych Boxing Challenge by Cancer Fighters. To już ósma edycja tej imprezy na Tarczyński Arenie Wrocław. Dotychczas w charytatywnych galach bokserskich zebrano aż 1 000 000 złotych. Do udziału w roli zawodnika może zgłosić się każdy chętny: w poprzednich edycjach mierzyli się ze sobą zarówno przedstawiciele świata sportu, jak i biznesu, czy pracownicy korporacji.

Kiedy organizowaliśmy pierwszą edycję Boxing Challenge, nikt nie spodziewał się, że nasza inicjatywa zyska tak wielką przychylność zawodników oraz kibiców – mówi Marek Kopyść, organizator.

To dla nas naprawdę ogromny zastrzyk motywacji, za co serdecznie z tego miejsca dziękujemy. Nadchodząca gala łączy się z urodzinami naszej fundacji, więc szykujemy coś wyjątkowego. Tym samym nie zapominamy po co, to robimy. Wsparcie małych wojowników, którzy każdego dnia toczą nierówną walkę z chorobą nowotworową to dla nas priorytet – dodaje.

Wstęp na galę jest płatny, a walkom towarzyszą aukcje charytatywne – tym razem do wylicytowania będą między innymi rękawice Anthonego Joshuy! Więcej informacji na stronie: www.boxingchallenge.pl.

Obchody narodowego święta Grecji OXI

W sobotę, 29 października na Tarczyński Arenie Wrocław odbędzie się impreza z okazji Narodowego Święta Grecji OCHI, organizowana przez Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS. W programie między innymi prelekcja na temat historii współczesnej Grecji, filmy i zdjęcia dokumentalne, występ zespołu „Zorba”, tradycyjna loteria fantowa i poczęstunek w cenie wejściówki.

To dla wszystkich z nas, Greków, bardzo wyjątkowy dzień – mówi Michał Hrisulidis, organizator. Co ciekawe słowo „ochi” oznacza „nie”. Święto upamiętnia bowiem dzień, w którym premier Grecji Joannis Metaksas powiedział Benito Mussoliniemu „nie” w 1940 roku w odpowiedzi na pytanie o możliwość przejścia włoskich wojsk przez Helladę. Oznaczało to jednocześnie przystąpienie Grecji do wojny i spotkało się z masowymi wiecami poparcia, podczas których obywatele krzyczeli właśnie słowo „ochi” czyli „nie”. Później nastąpiły zwycięskie zimowe walki z włoskim wojskiem (zakończone kapitulacją dopiero po potężnym natarciu Niemców rok później), podczas których grecki naród się zjednoczył i stanął w obronie ojczyzny – jest to zatem także Święto Zjednoczenia Narodowego – tłumaczy Michał Hrisulidis. Na wydarzenie obowiązują wcześniejsze zapisy – dane kontaktowe można znaleźć na stronie www.odysseas.pl lub na profilu Stowarzyszenia w mediach społecznościowych.

Halloweenowe nocowanie na Tarczyński Arenie

Sobotni wieczór i noc to czas na propozycję dla najmłodszych: Halloweenowe nocowanie na stadionie. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat mogą spędzić czas na Tarczyński Arenie Wrocław, biorąc udział między innymi w: grze świetlnej „Poszukiwanie Magicznej Dyni”, kostiumowym mini disco, animacjach, zabawach i nie tylko. Wszystko odbywa się pod okiem kadry animatorów, a uczestnicy mają zapewniony poczęstunek. Kostiumowa impreza jest płatna i rozpoczyna się o godzinie 18:00. Rodzice, zapisując swoje pociechy, mają do wyboru możliwość odebrania ich o 23:00 lub o 9:00 w niedzielę rano – wybierając wariant z noclegiem, uczący dzieci samodzielności. Zgłoszenia odbywają się drogą e-mailową pod adresem: happy.caro.kids@gmial.com. Więcej szczegółów na profilu HAPPY CARO KIDS w mediach społecznościowych.

Finał Tarczyński Arena Cup

W niedzielę 30. października kilka setek młodych piłkarzy i piłkarek weźmie udział w turnieju finałowym jesiennej edycji Tarczyński Arena Cup. W czterech turniejach eliminacyjnych tego cyklu rozgrywek wzięło udział ponad 130 drużyn, czyli około 1500 uczestników i uczestniczek. Po raz pierwszy pojawiła się osobna kategoria dla dziewcząt – G9. W dniu rozgrywek finałowych, najpierw najwyżej notowane zespoły poszczególnych kategorii wiekowych będą mierzyły się ze sobą na sztucznej murawie położonej przy Tarczyński Arenie, by wyłonić drużyny, które zagrają w meczach o 1. i 3. miejsca na płycie głównej stadionu. Każdy z uczestników ostatniego etapu rozgrywek otrzyma pamiątkowy medal, a triumfatorzy poszczególnych kategorii także puchary.

Już podczas pierwszej edycji Tarczyński Arena Cup widzieliśmy, jak niezwykłym przeżyciem dla młodych zawodników i zawodniczek jest możliwość gry przy trybunach na ponad 40 000 zawodników – mówi Marcin Janiszewski, Rzecznik Prasowy Tarczyński Areny Wrocław. Wielu spośród uczestników marzy o tym, by kiedyś grać w futbol zawodowo, móc oczarować całe rzesze kibiców. Teraz mają przedsmak tego, będąc jeszcze na etapie, w którym z piłki nożnej mają przede wszystkim czerpać radość. Wiemy też jak dużym wydarzeniem dla rodziców jest obserwowanie swoich pociech w takich okolicznościach – dodaje Janiszewski.

Pierwsze mecze fazy grupowej zaczną się o godzinie 9:00, zaś na płytę główną młodzi zawodnicy wejdą od godziny 11:30. Całość – włącznie z ceremonią medalową – skończy się około 15:45. Dla wszystkich kibiców turnieju finałowego Tarczyński Arena Cup wstęp na trybuny stadionu będzie wolny.