Zajęcia z jazdy na łyżwach z hokeistkami i hokeistami na Lodowisku Tarczyński Areny!

O godzinie 19:00 w najbliższą środę (25.05.2023 r.) na Lodowisku Tarczyński Areny rozpoczną się pierwsze otwarte zajęcia łyżwiarskie z przedstawicielami wrocławskich drużyn hokejowych: pań z zespołu Wiedźmy 71 oraz panów z Watahy 71. Może w nich wziąć udział każdy, kto nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania sportu. Trenerzy i instruktorzy pomogą zarówno w opanowaniu podstaw jazdy na łyżwach, jak i udoskonaleniu techniki.

Hokej to chyba najszybszy sport drużynowy, zarówno jeśli chodzi o prędkość z jaką porusza się krążek, jak i sami zawodnicy – mówi Paweł Sokołowski, jeden z trenerów. Tak, jak w praktycznie każdej dyscyplinie, podstawą jest poruszanie się na nogach, a w tym wypadku jazda na łyżwach. Co z tego, że zawodnik potrafi zrobić różne sztuczki z „gumą na patce” (krążkiem przy kiju), czy „załadować pod ladę” (strzelić pod samą poprzeczkę), jeśli nie będzie w stanie prawidłowo zatrzymać się lub zmienić kierunku? Poruszanie się na lodzie to najważniejszy element hokeja, który należy wciąż doskonalić. Podczas naszych lekcji zajmiemy się zarówno osobami, które miały do czynienia z hokejem lub po prostu potrafią jeździć na łyżwach, jak i nowicjuszami, którzy chcieliby sprawniej ślizgać się na tafli. Oczywiście na owalnym torze, jakim jest Lodowisko Tarczyński Areny, nie będziemy grać w hokej, ani na przykład trenować strzałów, ale jeśli komuś spodobają się zajęcia, zaprosimy go na nasz typowo hokejowy trening – dodaje trener.

Zawodnicy Watahy 71 od pięciu lat trenują we Wrocławiu i Świdnicy. Seniorzy występują w rozgrywkach amatorskiej Zachodniej Ligi Hokejowej i pojedynczych turniejach. Około półtora roku temu, dziewczęta założyły swoją własną drużynę – Wiedźmy 71. Oba zespoły posiadają także sekcje juniorskie. Poza sezonem zimowym panie i panowie trenują hokej na rolkach.

Zajęcia na Lodowisku Tarczyński Areny będą odbywały się w każdą środę do końca lutego, a udział w nich będzie bezpłatny. Cennik wstępu na lodowisko (uwzględniający między innymi możliwość korzystania z kart Benefit) i informacje szczegółowe dotyczące obiektu, znajdują się na stronie internetowej www.tarczynskiarenawroclaw.pl.

Zapraszamy!