Finał Ligi Konferencji Europy UEFA 2024/2025 na Tarczyński Arenie Wrocław!

Europejska piłka po raz kolejny wraca do stolicy Dolnego Śląska. Zgodnie z decyzją Komitetu Wykonawczego UEFA, podjętą na spotkaniu w szwajcarskim Nyonie, finał Ligi Konferencji Europy UEFA 2024/2025 zostanie rozegrany na Tarczyński Arenie.

Liga Konferencji Europy UEFA to trzeci poziom klubowych rozgrywek kontynentalnych UEFA, po Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Do tej pory odbyły się dwa sezony ligi. Triumfowały w nich odpowiednio: włoska AS Roma i angielski West Ham United. Zwycięzca rozgrywek otrzymuje automatyczną kwalifikację do fazy grupowej Ligi Europy w kolejnym sezonie. W kwalifikacjach do obecnych rozgrywek uczestniczą trzy polskie zespoły: Pogoń Szczecin, Lech Poznań i Legia Warszawa.

Zostanie gospodarzem kontynentalnych rozgrywek UEFA to dla nas wspaniała  wiadomość – mówi Marcin Przychodny, Prezes Zarządu spółki zarządzającej Tarczyński Areną Wrocław. Sam stadion powstał przecież ze względu na UEFA EURO 2012 i gościł trzy mecze fazy grupowej. Odbywały się u nas spotkania Ligi Narodów UEFA, czy eliminacji Mistrzostw Świata. Stadion pełnił też rolę areny zmagań Śląska Wrocław w europejskich pucharach. Teraz jednak przypadnie nam dużo bardziej znacząca rola. Organizacja najważniejszego, ostatniego meczu zmagań, w których biorą udział takie znane marki, jak chociażby AS Roma, FC Basel, SS Lazio, West Ham United czy Leicester City musi stać na absolutnie najwyższym poziomie. Jest to fantastyczna okazją pokazania obiektu i miasta gościom z innych zakątków Europy, którzy pojawią się u nas w niemałych liczbach – dodaje Przychodny.

Wrocław stanie się czwartym miastem goszczącym dwa najlepsze zespoły rozgrywek Ligi Konferencji Europy UEFA – po Tiranie, Pradze i Atenach.